Витяг для батьків з положення «Про організацію дистанційного навчання»

Витяг для батьків

з положення «Про організацію дистанційного навчання»

затвердженого Наказом Міністерства освіти та науки України від 08.09.2020 р.

1. Дистанційне навчання  здійснюється відповідно до освітньої програми.
  2. Отримання навчальних матеріалів, спілкування між вчителем та учнем під час дистанційного навчання проводяться дистанційно, за допомогою електронного журналу, забезпечується передачею відео-, аудіо-, графічної та текстової інформації  в синхронному та асинхронному режимі.
  • Синхронний режим - взаємодія між вчителями та учнем під час якої учасники одночасно перебувають в електронному освітньому середовищі або спілкуються за допомогою засобів відео конференцій;
  • Асинхронний режим – взаємодія між вчителем та учнем під час якої учасники взаємодіють між собою із затримкою у часі, застосовуючи при цьому електронний журнал.
  1. Для учнів, які не можуть взяти участь у синхронному режимі взаємодії з поважних причин (стан здоров’я, відсутність доступу (обмежений доступ) до мережі Інтернет або технічних засобів навчання, зокрема дітей із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, багатодітних тощо), виконують завдання, що викладені в електронному щоденнику та взаємодіють з вчителями в асинхронному режимі.
  2. Батьки сприяють виконанню дитиною освітньої програми і досягненню передбачених ними результатів навчання, сприяють дотримання учнями академічної доброчесності в освітньому процесі.

У разі, якщо під час дистанційного навчання батьки не виконують свої обов’язки щодо забезпечення здобуття дитиною освіти зокрема не забезпечують участь дитини в освітньому процесі протягом 10 робочих днів підряд з невідомих причин, заклад освіти інформує про це відповідну службу у справах дітей.

1. Під час дистанційного навчання, вчитель визначає обов`язкові види робіт, які необхідно здати учням та які будуть оцінені. Дані роботи надсилаються учнями в день виконання, але, якщо дитина не надіслала роботу у визначений термін, то в індивідуальному порядку за домовленістю з вчителем визначається термін виконання.  Усі роботи потрібно надсилати до 16.00. Якщо обов`язкові роботи не були надані вчителю в установлений термін, то вчитель ставить за цей вид роботи «1» бал.
  2. Під час проведення онлайн-уроків, якщо дитина без поважних причин не бере участь в онлайн-конференції, то в класному журналі проставляється «Н». Якщо дитина знаходиться на лікарняном, що буде підтверджено довідкою від сімейного лікаря та за станом здоров`я не може брати участь в онлайн-конференціях, цьому учню в електронному журналі ставимо «хв».
  3. Оцінювання навчальних досягнень відбувається згідно норм та критеріїв оцінювання, затверджених чинним законодавством.