A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Копашнівський заклад загальної середньої освіти І-ІII ступенів Хустської міської ради Закарпатської області

Історія школи

Кожна школа – це окрема історія.

     Життєпис Копашнівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів розпочинається в кінці 70-х років ХХ століття, коли в затишному місці, у центрі села Копашново,  почала рости новобудова. З будівельними роботами активно допомагали учні  та вчителі школи.  І вже 1 вересня 1982 року навчання розпочалося у нових обладнаних кабінетах. Та  є у школи  і своя передісторія.

        В архівних документах дуже мало даних про започаткування та розвиток освіти в Копашнові. Так, у 1805 році село мало церкву, фару і школу.  З кінця ХІХ до 1945 року в Копашнові діяла греко-католицька приходська школа. У 1881 р.  тут навчалося 65 сільських дітей, у 1896 – 71 учень,  вчителем  був Омелян Пазуханич.  

        У 30-х роках ХХ ст. деякий  час на присілку Мала Лунка  с. Копашново працював  Микола Кушніренко,  який пізніше  став визначним українським учителем, громадським, політичним і культурним діячем ХХ століття.

     У повоєнний період історія навчального закладу розпочалася 1 вересня 1945 року, коли учнів на порозі школи чекали п’ятеро вчителів і перший директор М. В. Шпилька. До 1960 року вона мала статус семирічної, а до 1980 – восьмирічки. У 1980 році школа в Копашнові  стала середньою.  

      З року в рік учнівські лави поповнювали новими школярами. Старих приміщень виявилося замало, тому у 1982 році на більш просторому місці було завершено будівництво нової  школи, яка  функціонує  й до сьогодні.

           Йдуть роки, змінюються покоління, а школа завжди живе цікаво, активно, бурхливо.  Щороку зі стін рідного закладу вирушають у доросле життя випускники. Школа сподівається, що кожен із них стане гарним  лікарем чи учителем, видатним спортсменом чи діячем культури, науки, чудовим керівником чи хорошим організатором, а головне – ЛЮДИНОЮ.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Я хотіла б (хотів би), щоб у закладі працював такий гурток:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено